مقاله های فلز

یراق درب ریلی چیست ؟

یراق درب ریلی

یراق درب ریلی کشویی چیست ؟

همه درب هایی که در اطراف ما وجود دارد با لولا باز و بسته می شوند ؛ در واقع می توان گفت درب ها توسط چهارچوب به لوله متصل می شوند و حرکت انها حول و محور لوله صورت میگیرد ؛ اما گاهی اوقات ممکن است فضای ما به قدری کوچک باشد که باز کردن کامل درب مانند درب سرویس بهداشتی , کمد و.. با مشکل مواجه شده و امکان پذیر نباشد اما راه حل چیست ؟ برای حل این مشکل با استفاده از یراق درب ریلی کشویی درب مورد نظر را ریلی کنید تا نیاز به چرخش درب نباشد و درب در راستای کنار خود حرکت کرده و بدون مشکل باز و بسته شود . گلنرده سعید تولید کننده درب آکاردئونی و انواع درب های فرفورژه با مدل های جدید 1402 در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید  و یا همراه ما باشید با :

 • انواع مختلف درب های کشویی
 • معرفی یراق درب ریلی کشویی
 • چه وزن دربی توسط ریل کشویی تحمل می شود ؟
 • قیمت یراق درب کشویی چقدر است ؟

تولیدی درب آکاردئونی با تسمه 5 میل

یراق درب ریلی

انواع مختلف درب های کشویی

 • یراق درب ریلی چوبی که در انواع تکی و مکانیزمی ارائه می شوند. ( مناسب برای تمام انواع درب های چوبی اتاق , کمد , کابینت و… )
 • یراق درب ریل آهنی ( مناسب برای کشویی کردن درب های پارکینگ , سنگین سوله , کارخانه و… که وزن بالایی دارند . )
 • یراق درب شیشه ای ( مناسب برای درب های شیشه ای بزرگ و کوچک )

همانطور که اشاره شد درب های مختلف یراق مختلفی دارندو شما می توانید از بین یراق درب ریلی , چوبی , آهنی و… یراق آلات مناسب درب را انتخاب نمایید هنگام خرید وزن درب توجه کنید تا یراقی مناسب تحمل وزن درب مورد نظر انتخاب شود .

معرفی یراق درب ریلی کشویی

ریل درب کشویی :

از مهم ترین یراق درب ریلی کشویی , ریل درب می باشد ؛ این قطعه یراقی بلند و باریک بوده وموجب می شود تا درب در حین حرکت از مسیر اصلی خود خارج نشود ؛ این ریل برای درب ورودی , ریل کمد دیواری و درب پارکینگ , درب اتاق , درب سرویس بهداشتی و…کاربرد دارد .برخی از مهم ترین این ریل ها کمد دیواری و کشو شامل موارد زیر است .

 • ریل های ساچمه ای که باز و بسته شدن درب های کشوی کمد دیواری با وجود این نوع روانتر است.
 • ریل های تاندوم برای کشو این نوع نصبی راحت و ظاهری زیبا داشته و از بیرون کمتر مشاهده می شوند
 • ریل های تاپ لاین برای درب
 • ریل های وینگ لاین برای درب کمدهایی که مکانیز وینگ لاین دارند و جزء یراق آلاتی بوده که هنگام نصبشان درب های روی هم جمع می شوند .
 • ریل مخفی برای درب ؛ مکانیزم نصب این نوع از یراق آلات کمد دیواری به نحوی است که درب به شکل کامل سطح بدنه را پوشانده و هنگان بسته شدن درب ریل نمایان نمی شود .

قرقره درب کشویی :

از دیگر یراق درب ریلی کشویی قرقره یا همان چرخ درب کشویی بوده که بین ریل و درب قرار گرفته و موجب می شودتا حرکت درب در مسیر اصلی خود باشد و مزینه حرکت روان با حداقل صدای درب را فراهم می کنداین یراق سایزهای مختلفی دارد و کوچکترین آن غلطک درب ریلی کمد محسوب شده و برای کمد دیواری ریلی مورد استفاه قرار میگیرد .

قیمت تخت فرفورژه دو نفره چنده  ؟

اسپانیولت :

این قطعه که از قسمت چرخ دنده تولید می شود در صورتی که مواد با کیفیت در ساخت آن استفاده نشود عمر زیادی نداشته و زمینه هرز شدن پیچ ها و شکستن دستگیره درب را تشدید می کند این نوع بر اساس ارتفاع لنگه درب کشویی دسته بندی می شوند .

قطعه مرکزی :

وظیفه این قطعه ثابت نگهداشتن لنگه ریلی درب هنگام بسته شدن درب کشویی می باشد .

دستگیره :

دستگیره ها دارای دو نوع تک حالته و دو حالته می باشند نوع مخفی موجود در بازار نوع دیگری از دستگیره های مورد استفاده در درب کشویی بودهکه درون پروفیل تعبیه شده و برآمدگی ایجاد نمی کنند .

چه وزن دربی توسط ریل کشویی تحمل می شود ؟

ساختار ریل های کشویی از فلز بوده و این ساختار قابلیت تحمل درب تا وزن 80 کیلوگرم را دارا می باشند ؛ با توجه به اینکه درب های چوبی یا شیشه ای بیشتر مورد استفاده در ساختمان بوده و وزن آنها نیز از این مقدار کمتر است در صورت استفاده از چوب هایی سنگین تر مانند اسلب بهتر است از مدل دو چرخ استفاده کنید در این سیستم درب بر روی چهار چرخ حرکتی آرام را دارد .

قیمت یراق درب کشویی چقدر است ؟

ریلی کردن درب چوبی , شیشه ای و آهنی نه تنها موجب زیباتر و مدرن دیده شدن اطراف شما می شود بلکه در محیط های کوچک که با کمبود فضا مواجه هستید  بسیار کاربردی است ؛ قیمت یراق درب کشویی به ابعاد و نوع درب همچنین برند تولید کننده بستگی دارد از برندهای برتر یراق درب ریلی آهنی می توان به مواردی اشاره نمود از جمله :

 • یراق ملونی
 • هفله
 • راسیکو
 • آلبا و…
ساخت و نصب حفاظ شاخ گوزنی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *