مقاله های فلز

انواع گل میخ

انواع گل میخ

انواع گل میخ

ورق عرشه ساختمانی از جمله مصالح ساختمانی پر استفاده بوده که از دو محصول ورق گالوانیزه و برش گیر تشکیل شده است ؛ این پروفیل ظاهری ذوزنقه شکل داشته تا بتن و ورق در کنار هم قرار گیرند ؛ گل میخ نوعی اتصال ساخته شده از آلیاژ آهن و کربن بوده که مهم ترین وظیفه آن اتصال عرشه فولادی سقف به دیگر قسمت های سقف به ویژه قسمت بتونی ان , تحمل تنش و انتقال نیرو بین بتن و فولاد  می باشد ؛ در کل می توان گفت که این قطعه به عنوان واسطه ای میان ورق گالوانیزه و بتن عمل می کند .در ادامه به انواع گل میخ و ویژگی های آن بیشتر اشاره می کنیم . گلنرده سعید تولید کننده گل نرده های مدرن در شادآباد میباشد . برای مشاوره و ثبت سفارش گل نرده و یا سازه های فرفورژه با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

 • گل میخ چیست ؟
 • نحوه تولید گل میخ
 • انواع گل میخ
 • مشخصات فنی انواع گل میخ ها
 • کاربرد گل میخ
 • استفاده از گل میخ چه مزایایی دارد ؟
 • قیمت خرید گل میخ عرشه فولادی
 • راهنمیا خرید گل میخ

طرح های مدرن گل نرده

گل میخ چیست ؟

گل میخ قطعه ای فلزی و استوانه ای شکل بوده که ناحیه انتهایی آن نسبت به بدنه کمی پهن تر طراحی شده است متریال اصلی گل میخ آهن بوده که از عناصر دیگر مانند کربن در این ساخت آن نیز استفاده می شود .

نحوه تولید گل میخ

تولید به روش فورج سرد :

دراین روش تولید از ماشین آلات مدرن  با موارد مرغوب برای تولید گل میخ استفاده می شود ؛ در روش فورج سرد لایه درونی فولاد یکنواخت شده و آلیاژ به دست امده یکدست است همین امر موجب می شود که محصول بدون ترک باشد در این روش به دلیل وجود کربن محصول در برابر فشار مقاومت بالا و استحکام کششی بالایی دارد .

تولید به روش فورج گرم :

در روش فورج گرم میلگردهای ذوبی با کیفیت ضعیف به روش ریخته گری سنتی با هم ترکیب شده و در نتیجه محصول از استحکام پایینی برخورار است محصول تولید شده با این روش از لحاط مکانیکی و ویژگی های فنی ضعیف بوده و در ساختمان سازی استفاده از آن مجاز نیست .

انواع گل میخ

گل میخ های ساده :

از انواع گل میخ می توان به نوع ساده این محصول اشاره نمود این نوع ظاهری ساده داشته و به شکل صنعتی خود استفاده می شود ؛ این نوع گل میخ از ایمنی بالایی برخوردار بوده و زمانی که زیبایی در اولویت نباشد مورد استفاده قرار میگیرد .

تولید و نصب حفاظ شاخ گوزنی در تهران

گل میخ های طرح دار :

این مدل گل میخ در اشکال هندسی مختلف تولید شده و طرح هایی مانند ستاره , گل , دایره و.. به شکل برجسته روی آن حک می شود زمانی که علاوه بر امنیت زیبایی نیز مد نظر باشد از این ساده استفاده می شود .

گل میخ های آنتیک :

گل میخ های آنتیک با توجه به نامشان طرحی قدیمی و سنتی دارند این نوع مورد استفاده برای طراحی جعبه و صندوقچه های آنتیک و تزئینی است .

گل میخ های چوبی :

این محصول ساخته شده از متریال فولاد بوده اما ظاهری طرح چوب با قابلیت رنگ آمیزی دارد همین امر نیز موجب شده تا ظاهری زیبا داشته باشند .

مشخصات فنی انواع گل میخ ها

گل میخ های ساختمانی مطابق با استاندارد ارائه شده توسط AMERICAN WELDING و نیز DIN EN ISO 13918 ساخته می شونددر این روش تنها از روش با کیفیت فورج سرد استفاده شده است جنس انها فولاد آلیاژی کربن و قطر های متنوعی دارند که در عرشه های فولادی حداکثر 2 سانتی متر استارتفاع متغیر بوده اما بعد از نصب نباید ارتفاع آنها کمتر از 4 سانتی متر باشد .

کاربرد گل میخ

کاربرد اصلی انواع گل میخ اجرای سقف های عرشه فولادی است اما با این حال از این سازه در پل سازی , سد سازی , خودروسازی , نبشی و ناودانی مورد استفاده قرار میگیرند .

استفاده از گل میخ چه مزایایی دارد ؟

استفاده از انواع گل میخ در ساختمان سازی تنها جنبه زیبایی و تزئینی ندارد از مهم ترین مزایای استفاده از این سازه می توان به عدم نیاز به آماده سازی و برش کاری قبل از عملیات جوشکاری , سرعت اجرای بسیار بالا , آستانه تحمل بالا زیرا بارهای وارذه را به همه جهت توزیع می کنند و اینکه هنگام عملیات جوشکاری ان با تغییر شکل آن مواجه نمی شویم .

قیمت خرید گل میخ عرشه فولادی

قیمت گل میخ های عرشه فولادی با توجه  به جنس , ابعاد , ارتفاع , قطر و روش تولید آنها متغیر است .

راهنمای خرید گل میخ

 • توجه به کیفیت و مقاومت آن و عدم خرید گل میخ متفرقه
 • توجه به آلیاژ به کاررفته در آن
 • بررسی صحت و سلامت گل میخ زیرا وجود ترک بیکیفیتی آن را نشان می دهد
 • توجه به ابعاد و اندازه
گالری حفاظ آکاردئونی نصب شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *