مقاله های فلز

مزایای دستگاه جوش اینورتر

مزایای دستگاه جوش اینورتر

مزایای دستگاه جوش اینورتر

از مزایای دستگاه جوش اینورتر بیشتر بدانید . از انواع دستگاه جوشکاری , دستگاه جوش اینورتر است ؛ این نوع از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار بوده ک منبع تغذیه آن قابلیت فراهم کردن جریان بالا برای عمل جوشکاری را دارا می باشد کابل برق ورودی این دستگاه از تک فاز دو رشته برای جریان 220 ولت شهری AC است که این جریان به واسطه یک سری از سوئیچ به جریان متناوب DC تبدیل شده و مقدار جریان خروجی ولتاژ این دستگاه جوش قابل تنظیم است ؛ در حین جوشکاری به کمک ولوم امپر خروجی دستگاه کنترل می شود ؛ انواع مختلف این دستگاه شامل دستگاه جوش برق , دستگاه جوش آرگون , دستگاه جوش co2 , دستگاه جوش co2 دبل پالس , دستگاه جوش آرگون , دستگاه جوش آرگون پالسی و نیز دستگاه جوش آرگون AC/DC است  . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ نرده ها و درب های فلزی با جدیدترین طرح سازه های فرفورژه و بهترین کیفیت جوشکاری در خدمت شماست . جهت خرید و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • مهم ترین مزایای دستگاه جوش اینورتر
  • معایب دستگاه جوش اینورتر
  • بهترین مارک دستگاه جوش اینوترر چیست ؟

خرید حفاظ شاخ گوزنی

مهم ترین مزایای دستگاه جوش اینورتر

سبکی و ابعاد کوچک :

یکی از مهم ترین مزایای دستگاه جوش اینورتر , ابعاد کوچک و وزن سبک آن است این دو ویژگی های باعث قابلیت حمل و نقل آسان آن شده است خصوصیات پایه ای این دستگاه جوش فرکانس بالای آن بوده که از مزایای زیادی برخوردار است .

کنترل دقیق جریان دستگاه جوش :

این نوع دستگاه از منبع برق نیمه هادی گرداننده با الکتریسیته استفاده می کنند ؛ آنها به شکل دقیق ابعاد جریان را در واحد میکروثانیه کنترل می کنند که این کنترل موجب کیفیت جوشکاری و برشکاری می شود .

استفاده از برق ژنراکتور :

استفاده نمودن از برق ژنراکتور با این دستگاه جوش بسیار با کیفیت بوده و می توان در مجموعه های ژنراکتور کوچکتر نیز کار نمود اما در ماشین های قدیمی ترانسفورمر این قابلیت وجود ندارد .

استفاده راحت از دستگاه جوش :

از دیگر مزایای استفاده از دستگاه جوش اینورتر استفاده آسان و راحت از آن بوده که از ویژگی های عالی در دستگاه جوش محسوب می شود ؛ این دستگاه معمولا دارای فن بسیار قوی برای عدم داغ شدن دستگاه بوده و نیز محافظت اتوماتیک در مقابل ولتاژ های بالا و دماهای بالا می باشند .

درب آکاردئونی ضد سرقت با قفل مخفی

بالا بودن دیوتی سایکل :

نرخ چرخه وظیفه در این دستگاه بالا بوده و موجب شده تا بتوان تعدادی زیادی پروژه را بدون خاموش کردن دستگاه انجام داد .

پایداری ولتاژ خروجی دستگاه جوش :

این دستگاه جوش در مقابل تغییرات دمایی حساسیت کم و تداخل پایینی دارد ؛ در دستگاه های جوشکاری قدیمی که از منبع AC استفاده می کردند به دلیل اینکه ولتاژ معمولا تغییر می کند ؛ قوس الکتریکی نهایتا 120 بار در ثانیه خاموش و مجددا از سر گرفته می شود به دلیل اینکه قوس در آنها پایدار نیست به همین دلیل مدت زمان گرم شدن قطعه کار طولانی و از قدرت جوش نیز کاسته می شود .

راندمان بالا و بهینه بودن در مصرف انرژی :

راکتورها و ترانسفورماتورهای این دستگاه , سایز و وزن دستگاه جوشکاری اینوتور را کاهش داده به علاوه اینکه از دست رفتن نیرو به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند در این شکل خروجی نیرو نهایتا 93 درصد خواهد بود این در حالی است که در ماشین های جوش قدیمی خروجی نیرو نهایتا 50 درصد بود بنابراین یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه صرفه جویی در مصرف برق و استفاده کم از منبع برق است .

امکان استفاده از برق خانگی :

یکی دیگر از ویژگی های دستگاه جوش اینورتراین است که می توان با برق خانگی از آن استفاده کرد نیاز کمتر به جریان الکتریکی این امکان را فراهم نموده تا بتوان این دستگاه را به پرید برق عادی وصل نمود و مانند دستگاه جوش های قدیمی نیاز به برق سه فاز و صنعتی ندارند .

معایب دستگاه جوش اینورتر

  • در صورتی که به درستی از آن نگهداری نشود عمر دستگاه کم می شود .
  • قیمت بالاتری نسبت به دستگاه قدیمی دارند
  • ساختار اینورتر جوشکاری پیچیده بوده تست و تنظیم پارامترهای دستگاه و اشکال زدایی فرآیند تولید در آن سخت است .
  • تعمیر و نگهداری ان با توجه به سرویس هایی که باید برای آنها صورت گیرد گرانقیمت است .

بهترین مارک دستگاه جوش اینورتر چیست ؟

بهترین مارک دستگاه جوش اینوتر شامل ؛ مارک رونیکس , مارک صبا , مارک ادون , مارک ایرانترانس , مارک آروا و… است و پرفروش ترین اینتور جوشکاری شامل دستگاه جوش 200 آمپر صنعتی و خانگی است .

خرید درب سی ان سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *