مقاله های فلز

کاربرد آهن در ساختمان سازی

قیمت پروفیل سبک و سنگین

کاربرد آهن در ساختمان سازی

یکی از فلزات پر استفاده و بسیار پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی فلز آهن می باشد ؛ استفاده از این فلز در این صنعت قدمتی دیرینه دارد آهن یکی از رایج ترین فلزات استخراج شده بوده و از مهم ترین ویژگی های آن می توان استحکام و مقاومت بالای آن است زیر در صورتی یک ساختمان می تواند بنا و زیر بنای محکمی داشته باشد که در ساخت آن از فلز مستحکم به کار رود و فلز آهن نیز این ویژگی ها را دارا می باشد کاربرد آهن در ساختمان سازی بسیار متنوع است . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ نرده های شاخ گوزنی با بهترین های گلنرده در خدمت شماست . جهت خرید با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • مهم ترین کاربرد آهن در ساختمان سازی
  • اهمیت فلزات در ساختمان سازی

طرح های جدید حفاظ شاخ گوزنی

مهم ترین کاربرد آهن در ساختمان سازی

تیر آهن ها :

کاربرد آهن در ساختمان سازی بسیار متعدد است تیرآهن ها از جمله مهم ترین مصالح ساختمانی محسوب شده و برای برپایی ستون و چهار چوب ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند این سازه به دو صورت معمولی با علامت اختصاری l یا IPB نوشته شده که ارتفاع بال آن مساوی می باشد نوع اول معمولی است و ارتفاع آن 80 تا 600 میلی متر است و بیشترین کاربرد را در نعل , بیم ها , خرپاها , پل های لانه زنبوری دارد .

میلگردها :

میلگردها در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند میلگرد نوعی میله فولادی بوده که از این مقاطع فولادی برای افزایش مقاومت و تقویت بتن در روش های متعدد درون آن جایگذاری می گردد میلگرد ها در انواع ساده در سایزهای 6 تا 50 میلی متر ؛ میلگردهای آج دار و زبر در مقاطع 6 تا 50 میلی متر ساخته می شوند که نوع آجدار مشکلات مقاطع صاف برای قرارگیری در بتن را نداشته و احتمال جدا شدن مقطع از بتن کم است .

سفارش تاب و سرسره ویلایی

پروفیل ها :

از دیگر مصالح ساختمانی می توان به پروفیل ها اشاره نمود , این سازه مقاطع توخالی فلزی است که در دو دسته باز و بسته تقسیم شده و کاربردهای متفاوتی دارد از پروفیل های باز در ساخت انبار , سوله , پارکینگ و… و نیز از پروفیل های بسته در ساخت درب و پنجره , لوله و… کاربرد دارد .

ورق آهن :

کاربرد آهن در ساختمان سازی در اشکال های مختلف بسیار زیاد است که یکی از این اشکال ورق ها می باشند ؛ ورق های آهن یکی از اشکال اساسی در ساختمان سازی محصوب می شود ضخامت این سازه متفاوت بوده قطعات نازک فویل و قطعات ضخیم طرح فولاد ساختاری هستند مصارف ورق در صنعت ساختمان سازی به دو شکل صورت میگیرد گاهی برخی از اجزای ساختمان مانند آسانسور , دودکش , محفظه , سیستم های ایمنی و الکترونیکی , از ورق آهن به وجود می آیند .

اهمیت فلزات در ساختمان سازی چیست ؟

کاربرد آهن در ساختمان سازی بسیار متعدد است اما ضرورت استفاده از فلزات در ساختمان سازی چیست ؟ فلزات و آهن آلات استفاده شده در صنعت ساختمان سازی با توجه به کاربرد مختلف هر یک خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارا می باشند اما همه آنها چند ویژگی مشترک دارند که موجب شده استفاده از آنها در این صنعت امری مهم به شمار آید از جمله مقاومت بالای فلزات , هدایت گرمایی فوق العاده زیرا یون ها و الکترون های آنها به راحتی نوسان پیدا نموده و باعث نوسان ذرات مجاور می گردند , از دیگر ویژ گی های آن می توان به شکل پذیری , طول عمر طولانی اشاره نمود .

درب های آکاردئونی جدید گلنرده سعید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *