مقاله های فلز

نبشی کشی ساختمان

نبشی کشی ساختمان

نبشی کشی ساختمان

به طور کل نبشی کشی ساختمان برای جلوگیری از ایجاد خسارت و تخریب ساختمان در برابر عواملی مانند زلزله , سیل و…..در دیوارهای ساختمان استفاده می شود  اما نبشی کشی  چیست ؟ به طور کلی به اجرای شاسی کشی با مقطع شاسی نبشی کشی می گویند به کمک نبشی کشی نیروهای وارده به سازه و ساختمان به زمین منتقل شده و دیوار و بنا از آسیب و خرابی موصون می مانند از این رو نبشی کشی در ساختمان ها امری حیاتی محسوب شده و به حفظ و دوام بنا کمک شایانی می نماید اما این امر شامل رعایت اصول و ضوابتی می باشد که باید آنها را رعایت نمود . گلنرده سعید با اطلاعات مفیدی از نبشی کشی ساختمان در خدمت شماست  . همراه ما باشید با :

  • ضوابط نبشی کشی ساختمان چیست ؟
  • نبشی کشی با وال پست چه فرقی دارد ؟
  • سایز نبشی کشی ساختمان
  • در نبشی کشی های ساختمان از چه روشی استفاده می شود ؟
  • قیمت نبشی کشی در ساختمان چقدر است؟

فروش تسمه آهنی ساده و فورج شده

ضوابط نبشی کشی ساختمان چیست ؟

مهندسان در نبشی کشی ساختمان باید ضوابط و استانداردهایی را رعایت نمایند در غیر این صورت سازه نمی تواند در برابر نیروهای خارجی دوام آورد و دچار خرابی می شود در این امر ابتدا نقشه های دقیق با جزئیات اعم از محل اتصال دقیق اجزا به کف دیوار و سقف مشخص می شود مهمترین این ضوابط شامل موارد زیر می باشد .

  • تیغه هایی با ارتفاع بیش از 8.1 توسط وادارها به سازه مهار شوند
  • طول هر دیوار غیر سازه بین دو کلاف قائم بیشتر از 6 متر یا 40 برابر ضخامت آن نشود .
  • ارتفاع دیوار غیر سازه از کف 3/5 متر باشد
  • لبه دیوارهای غیر سازه ای قائم مهار شوند

نبشی کشی با وال پست چه فرقی دارد ؟

وال پست یا نگهدارنده دیوار به کمک آن بین قاب های سازه و غیر سازه ای تیغه ها را به اسکلت ساختمان وصل می کند باعث یکی شدن دیوار و اینکه دیوار بتواند سنگینی وزن خود را مهار کند وال پست نوعی کلاف با طول های مشخص است که می تواند درگیری دیوار با اسکلت سازه را فراهم سازد وال پست می تواند با مقاطع مختلف چون قوطی , ناودان , مصالح فولادی و نبشی اجرا شود که در این میان نبشی کشی از متداول ترین روش ها برای اجرای وال پست می باشد مقاطع نبشی به شکل افقی و عمودی در دیوار قرار گرفته و به روش های مختلف به ستون , دیوار , سقف و کف وصل می شود نبشی عمودی به صورت جوشکاری از روی تیر طبقه پایین به طبقه بالا و نوع افقی در اسکلت دیوار استفاده شده و فشارها را به زمین انتقال می دهد .

سایز نبشی کشی ساختمان

با توجه به مقررات و ضوابط نبشی کشی ساختمان نبشی ها در اندازه های 6 و 12 متری تولید و روانه بازار می شوند که در اکثر پروژه های ساختمان سازی از نوع 6 متری استفاده می شود .

در نبشی کشی های ساختمان از چه روشی استفاده می شود ؟

در دیوارهای آجری نبشی کشی به دو روش انجام می شود

روش اول

قبل از بتون ریزی ستون ها صفحات فلزی یا پلیت ها را تعبیه کرده و توسط جوشکاری آنها را به یکدیگر وصل می کنند بدین سبب آنها به دیوار جانبی , ستون , سقف و کف متصل شده و دیوارها یک پارچگی خود را حفظ می نمایند .

روش دوم

از تفنگ های مخصوص برای میخکوب کردن آنها به ستونها استفاده می شود در این روش از تسمه نیز به عنوان تفنگ های میخکوب در اتصال نبشی به ستون می توان استفاده نمود .

قیمت نبشی کشی درساختمان چقدر است ؟

مجموعه تکنواستیل با داشتن سال ها تجربه , در تولید انواع محصولات فولادی و سازه های ساختمانی به خصوص نبشی کشی ساختمان  از جمله نبشی پرسی , نبشی فابریک , نبشی بال مساوی , نبشی بال نامساوی نبشی لقمه ای و نبشی اسپیرال در سایز های مختلف فعالیت می نماید برای اطلاع از قیمت های به روز نبشی ها با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *