مقاله های فلز

میلگرد نسوز چیست ؟

میلگرد نسوز

میلگردهای نسوز

از انواع استنلس استیل می توان به فولادهای نسوز اشاره نمود این آلیاژ در اشکال های مختلف میلگرد , توری , ورق نسوز و میلگرد در گرید های متفاوت تهیه و هر کدام کاربردهای خاص خود را دارا می باشند این محصول از استنلس استیل به دلیل دارا بودن عنصر کروم و نیکل در آلیاژ خود به مقاومت به خوردگی و مقاوم به حرارت شناخته می شوند .انواع فولادهای نسور شامل آستنیتی , مارتنزیتی , فریتی و فولادهای سخت رسوبی ( شامل آستنیتی , نیمه آستنیتی و مارتنزیتی زیر گروه فولاد سخت رسوبی است ) از جمله محصولات پر استفاده فولاد نسوز میلگردهای نسوز است . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ های شاخ گوزنی با بهترین طرح های شاخ گوزنی تولید شده از میلگردهای فورج در خدمت شماست  در ادامه توضیحاتی داشته باشید با میلگردهای نسوز فولادی  :

 • خصوصیات میلگردهای نسوز
 • رایجترین گرید میلگرد نسوز
 • مهم ترین مصارف میلگرد نسوز
 • خرید میلگرد نسوز به قیمت عمده

تولید و نصب حفاظ شاخ گوزنی در تهران

خصوصیات میلگردهای نسوز

در میلگردهای نسوز برای افزایش استحکام از نیکل و برای بالابردن مقاومت به خوردگی از کروم استفاده شده است مقاومت به حرارت این نوع تا دمای 1200 درجه سانتی گراد بوده و از ویژگی های آن می توان به جوش پذیری فوق العاده در برابر پوسته پوسته شدن و غیر مغناطیسی , مقاومت کششی بالا , مقاومت به دمایی بالا و مقاوم در برابر شکل پذیری  اشاره نمود .سایز آن نیز از 6 میل شروع و تا 300 میلیمتر ادامه دارد .

رایجترین گرید میلگرد نسوز

میلگردهای استنلس استیل در گرید های مختلف 304 , 316 , 321 , 410 , 420 و…تولید شده و با توجه به گرید های انها کاربردهای مختلفی در صنعت دارند از متداول ترین گرید میلگردهای نسوز می توان به سری 309 و 310 اشاره نمود .

میلگرد های نسوز سری 309 :

این نوع در مقایسه با سری 304 استحکام و مقاومت به خوردگی بیشتری را دارا می باشد همچنین به دلیل نداشتن خواص غیر مغناطیسی و با عنوان میلگرد نسوز نگیر 309 نیز معرفی می شود از جمله مهم ترین مصارف آن می توان به تجهیزات عملیاتی حرارتی , گرم کننده هواپیما قطعات کوره و…. اشاره نمود .

میلگردهای نسوز سری 310 :

میلگرد نسوز سری 310 نیز خاصیت مغناطیسی ندارد و به استیل نگیر معروف است در این آلیاژ میزان کروم و نیکل بالاست این محصول در برابر حرارت بالا از مقاومت به خوردگی عالی برخوردار است از جمله مصارف آن می توان به ظروف حمل مواد شیمیایی , طراحی و ساخت مخازن تحت فشار و دمای بالا اشاره نمود .

مهم ترین مصارف میلگرد نسوز

 • استفاده در صنایع ساختمانی
 • صنایع پتروشیمی
 • صنایع مواد غذایی
 • تجهیزات اتاق پخت محفظه های باز پخت
 • طراحی اجزای موتور و المنت های برقی
 • طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کوره
 • استفاده در صنایع سرامیک , شیشه و….

خرید میلگرد نسوز به قیمت عمده

میلگرد های نسوز به دلیل ویژگی های مطلوب خود در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد هستند این نوع به دلیل میزان کم کربن خاصیت مغناطیسی ندارند در تعیین قیمت انها نیز به دلیل اینکه تولید ان در کشور صورت نمی گیرد و به صورت وارداتی وارد کشور می شود نمی توان قیمت ثابتی ارائه نمود چرا که در تعیین قیمت آن بالا و پایین بودن قیمت دلار دخیل است . تکنواستیل بهترین برند این میلگردهای را اعم از ایتالیایی , هندی , کره ای , تایوانی در قیمتی مناسب به شما عزیزان ارائه می دهد .

طرح های جدید درب آکاردئونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *