اخبار

اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن

اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن

اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن

می توان گفت که امروزه در تمام صنایع کیفیت حرف اول را می زند ؛ کنترل کیفیت در تولید آهن مجموعه از اقدامات بوده که برای اطمینان از مطابقت محصول نهایی با مشخصات مورد نظر صورت میگیرد ؛ عناصر کلیدی کنترل کیفیت در آهن شامل انتخاب مواد خام , کنترل فرآیند , آزمایش و بازرسی و اقدامات اصلاحی می باشد , شرکت ها همیشه بر اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن و ساخت فلز تأکید کرده اند . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ آکاردئونی و حفاظ شاخ گوزنی با جدید ترین طرح های حفاظ  نرده های آهنی فورج شده در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • تعریف کنترل کیفیت
  • روش های کنترل کیفیت ورق فولادی
  • اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن چیست ؟
  • خطرات استفاده از آهن بی کیفیت

ساخت و نصب حفاظ آکاردئونی  آپارتمان

تعریف کنترل کیفیت

کیفیت به مفهوم تناسب با هدف یا درجه انطباق خروجی های یک فرآیند یا خود فرآیند با الزامات و اصول مقرر می باشد , کنترل کیفیت فرآیندی بوده که کسب و کارها توسط آن اطمینان حاصل می کنند که کیفیت محصولشان حفظ شده است , کنترل کیفیت شامل آزمایش واحدهای محصول و تعیین اینکه آنها با محصول نهایی مطابقت دارند می شود یا نه , اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن این است که به سازمان ها کمک کرده تا به تقاضای مشتری پاسخ داده و محصول بهتر و عاری از عیب به مشتری ارائه داده می شود .

روش های کنترل کیفیت ورق فولادی

برای تعیین کیفیت ورق فولادی از لحاظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آزمایش های مختلفی صورت میگیرد که از جمله آنها می توان به آزمایش کنترل چشمی , تست متالوژیکی , تست سختی , تست سختی پذیری , تست کشش , تست انعطاف پذیری , تست فشرده سازی , تست ضربه , تست سایش , تست خوردگی , تست خزش , تست رادیوگرافی , تست ذارت مغناطیسی و تست التراسونیک می باشد .

اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن چیست ؟

محصولی با کیفیت به دست مشتری می رسد :

از جمله اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن این است عیوب شناسایی شده و یا با تغییر در مواد خام و فرآیند تولید محصولی با کیفیت به دست مشتری می رسد و  در نهایت محصول با کیفیت به دست مشتری رسیده و موجب رضایت خاطر وی می شود , همین امر نیز موجب جلب اعتماد مشتری به شرکت شده و مشتری که دغدغه کیفیت محصول را دارد موجب افزایش هزینه های بازار برای شرکت می شود .

هزینه تولید کاهش می یابد :

با اعمال بازرسی در فرآیند تولید آهن , هزینه تولید نیز به صورت چشمگیری کاهش می یابد , کنترل کیفیت محصولات بی کیفیت و معیوب را بررسی کرده و با جلوگیری از تکرار اشتباه موجب کاهش هزینه تولید می شود و از طرفی ضایعات نیز به حداقل می رسد .

موجب بالابردن روحیه کارکنان می شود :

یک سیستم کنترل کیفیت مؤثر روحیه همبستگی پرسنل شرکت را بالا می برد به این دلیل که این دغدغه همواره با آنان همراه است که محصولی با کیفیت تر تولید شود و از طرفی نیز موجب جو صمیمی بین مدیریت و کارکنان می شود .

روش های تولید بهبود می یابد :

عللی که باعث وقوع نقص کیفی در محصول شده اند شناسایی و با تأمین فنی داده های محصول و کنترل فرآیند تولید می توان توسط کنترل کیفیت به روشی بهتر برای تولید محصول با کیفیت تر رسید .

تبلیغات مؤثر صورت میگیرد:

شرکت هایی که محصولاتی با کیفیت تر به مشتری ارائه می دهند نسبت به دیگر رقبا در تبلیغات موفق تر هستند ,کیفیت از ابزارهای اصلی جایگاه یابی در بازار محسوب می شود .

قیمت تیرآهن کاهش می یابد :

استفاده از تیرآهن با کیفیت بالا می تواندکارایی کلی پروژه های ساختمان را بهبود بخشیده و هزینه های کار و مصالح را کاهش دهد  این در نهایت می تواند موجب کاهش هزینه های پروژه و کاهش قیمت تیرآهن گردد که به نفع مصرف کننده و پیمان کار است .

خطرات استفاده از آهن بی کیفیت

کنترل کیفیت مؤثر آهن مزایای اقتصادی شگرفی دارد آهن جزء کلیدی در صنعت ساختمان بوده و کیفیت ان به شکل مستقیم بر ایمنی و دوام ساختمان ها و زیرساخت ها تأثیر می گذارد آهن بی کیفیت می تواند موجب خرابی های سازه ای شده که در نتیجه منجر به تعمیرات پر هزینه , تلفات جانی و آسیب به شهرت صنعت ساختمان گردد با استفاده از تیرآهن های آهنی با کیفیت بالا پیمان کاران می توانند از محکم بودن و بادوام بودن سازه مطمئن شوند .

طرح های جدید  حفاظ شاخ گوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *