مقاله های فلز

بورینگ چیست ؟

بورینگ چیست ؟

بورینگ چیست ؟ (جهت مطالعه)

ماشین کاری فرآیند ساخت و تولید قطعات به روش حذف مواد ناخواسته به شکل براده است ؛ مقداری از قطعه اولیه برداشته می شود تا قطعه نهایی و صیقلی به وجود آید در ماشین کاری قطعات بر حسب نوع کار از ماشین های تراش , فرز , مته , صفحه تراش , کله زنی , سنگ زنی , تیزکاری و سوراخ کاری استفاده می شود ؛ در ماشین کاری بورینگ که با عنوان  سفته زنی نیز شناخته می شود از فرآیندهای صنعت سوراخ کاری یا ایجاد سوراخ در قطعه مختلف به خصوص شفت ها و لوله هاست . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ نرده های فرفورژه با طرح های جدید درب فرفورژه ، حفاظ آکاردئونی ، شاخ گوزنی و  انواع گلنرده در خدمت شماست . جهت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • بورینگ چیست و نحوه تنظیم ان چگونه است ؟
  • انواع دستگاه Borig
  • ماشین Borig چه کاربردی دارد ؟

طرح های جدید گل نره

بورینگ چیست ؟

بورینگ چیست و نحوه تنظیم آن چگونه است ؟

بورینگ ( Borig ) یا سفته زنی از فرآیندهای صنعت سوراخ کاری در قطعات مختلف به خصوص شفت ها ولوله هاست ؛ Borig با سوراخ کاری فرق دارد سوراخ کاری به مفهوم ایجاد سوراخ روی یک قطعه است اما سفته زنی به مفهوم گسترش سوراخ های از قبل ایجاد شده است ؛  برای بزرگ تر کردن قطر یک حفره به صورت بسیار دقیق یا افزایش کیفیت و دقت یک حفره از پیش تولید شده از این فرآیند استفاده می شود .

نحوه تنظیم دستگاه Borig :

سرعت , گشتاور , میزان پیشروی و خنک کاری قطعه کاراز عواملی هستند که باید به ترتیب رعایت شوند رعایت نکردن هر مودر منجر به آسیب دیدن اپراتور یا ماشین می شود , سرعت چرخش اسپیندل را بر حسب دور بر دقیقه طوری تنظیم نمایید که دقت بورینگ افزایش یافته و قطعه آسیب نبیند ؛ با مد نظر قرار دادن شکل ظاهری قطعه کار گشتاور ماشین سفته زنی را طوری تنظیم نمایید که ارتعاش دستگاه بیشتر از حد استاندارد نشود ؛ فشار و حجم سیال سیستم خنک کاری طوری تنظیم شود که دمای قطعه کار خیلی بالا نرفته و نیز قطعه کار را با استفاده از گیره ها محکم به دستگاه بسته که قطعه از ماشین جدا نشود و کسی آسیب نبینده و همچنین  گشتاور ماشین طوری انتخاب شوند که تا حد ممکن زمان سفته زنی کاهش یابد .

قیمت حفاظ آکاردئونی ضخیم چنده ؟

انواع  دستگاه Borig

دستگاه های بورینگ را می توان در چهار دسته طبقه بندی کرد .

ماشین های حفاری افقی :

در این نوع دستگاه ها کار روی میز ثابت صورت میگیرد و ابزار در یک محور افقی می چرخد , این نوع دستگاه می تواند عملیاتی مانند حفاری , ریمینگ , تراش کاری , رزوه کاری , شیارزنی و.. با ابزار مناسب انجام دهد .

ماشین های حفاری عمودی :

در این نوع دستگاه Boring قطعه کار بر روی میز یک ماشین افقی دوران می کند و ابزار در جای خود ثابت قرار میگیرد برای ماشین کاری قطعات بزرگ و سنگین معمولا از این نوع دستگاه استفاده می شود به علاوه در این نوع می توان از ابزارهای چندگانه استفاده نمود که موجب افزایش نرخ تولید شود .

ماشین های حفاری دقیق :

دستگاه Borig از ابزارهای تک نقطه ای برای ماشین کاری سریع و دقیق سطوح استفاده می کند , ابزارهای تک نقطه ای با نوک الماس و کاربید سیمانی با سرعت برش بسیار بالا عمل می کنند , تا حفره هایی با اندازه دقیق با سطح ریز ایجاد نمایند , ممکن است حرکت تغذیه توسط ابزار یا کار فراهم شود .

ماشین های حفاری جیگ :

این نوع دستگاه دقیق ترین ماشین در بین تمام ماشین های ابزار بوده و ظاهر آن شبیه به ماشین فرز عمودی است ؛ جینگ بورینگ واقعی نخستین بار در سال 1917 توسط پرت و ویتنی طراحی شد , در حال حاضر دستگاه های حفاری برای تولید جیگ ها , وسایل , ابزار و دیگر قطعات جدید که نیاز به دقت بالایی دارند کاربرد دارد این دستگاه با مفاد بالاترین دقت از طریق صلبیت , انبساط حرارتی کم و سوراخ های فاصله دقیق مشخص می شوند .

 ماشین Borig چه کاربردی دارد ؟

دستگاه Borig به نماد تراشکاری داخلی شهرت دارد با این حال از دستگاه های بسیار مهم ماشین کاری بوده که با چرخش وظایفی مانند قلاویزکاری , برقو , کف تراشی و… انجام داده و می توانند کاربردهای مختلفی را انجام دهند از انواع کاربردهای این ماشین می توان به سیلندر تراشی , کف تراشی , سنگ زنی , دنده تراشی , صیقل کاری , شیارزنی , تراشکاری و برقو کاری اشاره نمود .

طرح های جدید حفاظ شاخ گوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *