مقاله های فلز

جوشکاری co2

جوشکاری co2

جوشکاری co2

چیزهایی که باید در مورد تولید کنندگان دستگاه جوش Co2 بدانید جوشکاری co2 به صورت دستگاهی به شما امکان می دهد از 100٪ Co2 به عنوان یک گاز محافظ استفاده کنید. بنابراین ، با دستگاه جوش Co2 ، دیگر نیازی به استفاده از مخلوط آرگون / Co2 75/25 ندارید. این خوب است زیرا Co2 یک گاز فعال است و نفوذ بهتر را تضمین می کند. جوشکاری CO2 با استفاده از دستگاه جوش Co2 انجام می شود. در این فرایند ، سیم جوش توسط موتور تغذیه به طور خودکار در مشعل جوش تغذیه می شود. سیم جوش از طریق نوک تماس با الکتریسیته می شود ، که بعداً به الکترود تبدیل می شود تا قوس بین خود و فلز پایه قرار بگیرد. برای پیوستن به امتداد طولانی فلز بدون هیچ گونه شکست استفاده می شود . همراه گلنرده سعید باشید با کلیاتی از جوش co2 و آهن فرفورژه و سایر متریالهای فلز

صنایع فلزی گلنرده سعید

کلیات جوشکاری co2

روند کارکرد دستگاه جوش co2 چگونه است ؟

برای اینکه دستگاه به درستی کار کند ، جوشکار نیاز به نگهدارنده سیم دارد. که سیستم co2 دارای یک گان است که یک الکترود سیم را با سرعت کنترل شده در جوش تغذیه میکند. در همان زمان ، یک افشانه از گاز آرگون بی اثر منطقه جوش را از آلودگی جوی محافظت می کند.
مطابق با سازندگان برتر دستگاه جوشکاری Co2  در دنیا ، دستگاه جوشکاری Co2 صرف نظر از ضخامت آن روی فولاد  همچنین برای نیکل ، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ و آهن فرفورژه  غیره استفاده می شود. جوشکاری Co2 به طور معمول در ساخت و تنظیمات ساخت تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای جوشکاری Co2

دستگاه جوش Co2 می تواند مزایای مختلفی را ارائه دهد. مزایای اصلی آن عبارتند از:

 •  تولید جوش های با کیفیت بسیار سریعتر
 • خطری در تنظیم اشتباه در فلز جوش وجود ندارد زیرا از شار استفاده نمی شود
 •  این جوشکاری با کیفیت بالا را تضمین می کند
 • جوشکاری با گاز CO2 همه کاره است
 •  با طیف گسترده ای از فلزات و آلیاژها قابل استفاده است

درباره انواع کوره های ذوب بدانید

جوشکاری co2  و آهن فرفورژه

صنایع فلزی گلنرده سعید در کلیه محصولات خود جوشکاری co2   را در اولویت روش اتصالات گلنرده ها قرار میدهد   . با توجه به ویژگیهایی که در بالا به آنها اشاره شد جوشکاری co2  بهترین و مناسبترین روش اتصالات قطعات گلنرده اعم از تسمه فرفورژه  میگلدر آجدار و صاف فرفورژه ، گلنرده های تزیینی ، انواع شمش ها و ورق ها و لوله های آهنی میباشد که از این جوشکاری ما در کلیه تولیدات زیر استفده میکنیم :

عوارض جوشکاری co2

یکی از نکاتی که کوتاهی ما کاربران را نسبت به این موضوع نشان میدهد در نظر نگرفتن عوارض جوشکاری co2 میباشد  . بدون شک میدانید که  کلیه جوشکاری های قوس الکتریکی با نیروی اتصال برق و ایجاد گرمای شدید  و تولید فرکانس نور بالا انجام میشود . از این جهت باید خیلی نسبت به جوش co2 حساس بوده و نکات ایمنی را رعایت کنیم تا درگیر عوارض آن نشویم . عوارض این عملیات جوشکاری میتواند یکی از موارد زیر باشد و مستقیما با سلامت جسمانی شما تماس خواهد داشت

 • تماس بدن با ذرات داغ جوشکاری که ممکن است موجب سوختن شدید شوند
 • خطر برخورد چشم  با ذرات پاشش مواد ذوب شده و آسیب دیدن حس بینایی
 • آسیب دیدن چشم جوشکار و افراد حاظر در تماس با فرکانس طیف فرابنفش اشعه جوشکاری
 • بروز تب دود جوش به دلیل استشمام ذرات دود  در جوشکاری co2
 • آسیب دیدن مخاط بینی به علت استشمام دود جوش co2
 • آسیب دیدن گلو ، دستگاه گوارشی و ریه ها به دلیل نفو دود جوش co2
قیمت درب آکاردئونی پرچ مخفی چنده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *