اخبار فلزات

فولاد فنر چیست ؟

فولاد فنر

فولاد فنر چیست ؟

فنرها خاصیت کشسانی و ارتجاعی دارند و هر فنر دارای سه کمیت فیزیکی از جمله نیرو وارد شده به آن , مقدار تغییر شکل و سختی فنر می باشد که خاصیت ارتجاعی آن را به نمایش می گذارد از این ابزار برای جذب یا ذخیره انرژی پتانسیل استفاده می شود , فنره اجزای مهم مکانیکی محسوب می شوند کیفیت و مدت عمر این محصولات بسیار حائز اهمیت است میزان ظرفیت فنر برای متحمل نمودن بارهای استاتیک و دینامیک در مدت زمان طولانی وابسته به فولاد فنر است فولادی که برای تولید و ساخت فنرها مورد استفاده قرار گرفته و بر خوردار از سیلسیم , کروم , منگنز , مولیبدن و مقادیری از دیگر عناصر مختلف می باشد فولاد فنرها  به انواعی از فولادها اختصاص می یابد که در صنایع مختلف از جمله کمک فنرهای خودرو و سیستم تعلیق ماشین آلات صنعتی  مورد استفاده قرار میگیرد . حفاظ شاخ گوزنی سعید شما عزیزان را با اطلاعات مفیدی از فولاد فنر و کاربرد آن آشنا میکند . همراه ما باشید  :

  • ویژگی فولاد فنر چیست ؟
  • دسته بندی انواع فولاد فنرها
  • مهمترین مصارف فولاد فنرها
  • خرید فولاد فنر با کیفیت و ارزان

آهن فرفورژه چیست  ؟

ویژگی فولاد فنر چیست ؟

فولاد فنر دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است از جمله این محصول مقاومت بالایی در برابر نیروهای قابل پیچش و یا خمش برخوردار است خاصیت الاستیسیته موجب شده تا این آلیاژ هنگام قرار گرفتن در زیر فشار زیاد بتواند به میزان مد نظر تغییر شکل داده و استحکام بالایی در مقابل کشش داشته باشد همچنین وجود عنصر تیتانیوم در این فلز باعث شده تا مقاومت آن در برابر محیط و مواد اسیدی بالا رود اگر درصد عنصر در این فولاد با افزایش همراه باشد مقاومت آن نیز بالا می رود همچنین کاهش عنصر در این فلز نتیجه ای عکس می تواند داشته باشد .از معایب نیز می توان به قابلیت جوشکاری پایین و احتمال ترک خوردگی بالا اشاره نمود .

دسته بندی انواع فولاد فنر ها

فولاد فنرهای پر کربن

در این دسته از فولاد فنر از 6/0 تا 1.4 درصد بر حسب نیاز از کربن استفاده شده است این نوع ازسختترین و با دوام ترین فولاد فنرها بوده و در آن به تحمل بار و حرارت بسیار بالا نیازی نیست از ویژگی های این نوع می توان به قیمت بسیار مناسب آن نسبت به دیگر فولاد فنرها اشاره نمود .فولاد پر کربن در ساخت انواع فنر ها , کمک فنر چرخ های هواپیما , انواع صنایع خودرویی و کشاورزی و….استفاده می شود .

فولاد فنر های آلیاژی

این دسته از فولاد فنرها در مواقعی مورد نیاز است که مقاومت در برابر تنش ها و بارگذاری های زیاد مد نظر قرار گرفته باشد اما از نظر مقاومت به درجه حرارت مصرف زیادی ندارند .

فولاد فنرهای زنگ نزن

مصارف فولاد فنرهای زنگ نزن هنگامی که مقاومت به خوردگی و مقاومت در برابر حرارت بالا  ( بالاتر از 280 درجه سانتی گراد ) مد نظر باشد استفاده می شوند .اما در دمای پایین تر می توان  فولاد زنگ نزن 8/18 مورد استفاده قرار داد .

مهمترین مصارف فولاد فنرها

مصارف و کاربرد فولاد فنر در صنعت بسیار گسترده بوده و بر اساس نوع ترکیب آلیاژ آنها مورد مصرف هستند از جمله مهمترین مصارف آنها می توان به ساخت انواع فنرها , واشرها , آنتن ها , انواع تیغه اره , فنرهای سیم پیچ خودرو , تجهیزات فرود هواپیماهای کوچک و….استفاده می شود .

خرید فولادفنر با کیفیت و ارزان

تکنواستیل تولید کننده انواع فولاد فنر ck75 , ck67 , 1.8159 , 1.7103 , 1.7701 , 1.8161 , 70cr2 , 1.7176 و فولاد فنرهای 1.7117 با متریال با کیفیت و مرغوب همراه با قیمت مناسب می باشد به علت نواسانات بازار برای اطلاع و آگاهی از قیمت های دقیق با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید .

نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *