مقاله های فلز

ابعاد دربهای ساختمان

درب آکاردئونی

ابعاد درب های ساختمان

ابعاد دربهای ساختمان را بشناسید  . وجود درب ها در هر ساختمانی راه ارتباط و یا قطع ارتباط با فضای بیرونی می باشد ایمنی و حفاظت در این سازه حرف اول را می زند تا مانع از ورود افراد بیگانه به داخل ساختمان و محل سکونت شود علاوه برامنیت زیبایی  درب ها نقش بسزایی در جلوه و منحصربه فرد بودن آن دارند درب ها از متریال های مختلفی چون آهنی , چوبی , استیل و …ساخته می شوند به طور کلی این سازه ها را می توان به دو دسته درب های خارجی ساختمان و درب های داخلی ساختمان دسته بندی نمود  درب های داخلی ساختمان  شامل درب اتاق , سرویس بهداشتی و حمام می شود در ادامه به ابعاد درب های ساختمان می پردازیم . گلنرده سعید تولید کننده انواع درب فرفورژه و دربهای سی ان سی شما را با اطلاعات مفیدی از سایز دربهای ورودی همراه میکند . همراه ما باشید با  :

  • ابعاد درب های ساختمان
  • ابعاد درب های داخلی ساختمان
  • ابعاد درب تک لنگه و دو لنگه پلان

قیمت درب فرفورژه ساختمان

ابعاد درب های ساختمان

درب های فرفروژه در ابعاد و اندازه های مختلف و طرح های زیبا و منحصر به فرد برای ورودی ساختمان در انواع یک لنگه و دو لنگه , درب ورودی پارگینگ , ویلا  , ساختمان های تجاری , و درب ورودی بانک ها و صرافی ها طراحی و ساخته  می شوند .این سازه ها قیمت ثابتی نداشته و عواملی چون قیمت نفت , هزینه های حمل و نقل , قیمت روز سنگ آهن و بسیاری موارد دیگر در آن دخیل هستند همچنین این درب ها با واحد کیلو گرم به فروش می رسد . در ادامه به ابعاد درب های ساختمان می پردازیم .

ابعاد استاندارد درب یک و دو لنگه ساختمان

عرض درب های یک لنگه عابر پیاده بین 100 الی 130 سانتی متر و عرض درب های دو لنگه 120 تا 220 سانت می باشد .ارتفاع ابعاد درب های ساختمان نیز بین 210 تا 240 سانتی متر و در ساختمان های شمالی با توجه به طراحی درب ارتفاع آن تا 4 متر می باشد .

ابعاد استاندارد درب پارکینگ

اندازه این نوع درب 300 سانتی متر اما عرض درب پارکینگ حیاط نسبت به نوع پارکینگ ساختمان و نوع باز شدن درب بین 280 تا 450 سانتی متر می باشد در برخی مناطق نیز ابعاد درب های ساختمان از طرف شهرداری تعیین و در صورت تغییر باید با هماهنگی مهندس ناظر صورت گیرد .

ابعاد درب های داخلی ساختمان

ابعاد درب های ضد سرقت

ابعاد استاندارد درب های ضر سرقت درب های ایرانی 115*215 سانتی متر می باشد .

ابعاد درب های سرویسی و حمام

ابعاد استاندارد درب های باز شو از این نوع 60 الی 75 سانتی متر است و در درب های داخلی اتاق خواب نیز 70 الی 85 سانتی متر است این ابعاد مربوط به درب های داخلی است در صورت استفاده از چهارچوب استفاده از چهار چوب 10 سانت به فضای مورد نیاز اضافه می شود .

ابعاد درب تک لنگه و دو لنگه پلان

 تصویری فرضی که از ساختمان تهیه می شود پلان نامیده می شود .در پلان حداقل عرض درب های داخلی یک لنگه 90 سانت و خارجی یک لنگه 105 سانت همچنین اندازه عرض درب های دو لنگه نامساوی برای ورودی 120 تا 150 و برای درب های مساوی 2متر می باشد و حداقل ارتفاع بازشو 1 مترو 80 سانت برای پارکینگ و 2 مترو 10 سانت برای درب های ورودی می باشد .

تولیدی درب آکاردئونی تسمه دوبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *