مقاله های فلز

انواع آهن آلات ساختمانی

انواع آهن آلات ساختمانی

انواع آهن آلات ساختمانی

آهن یکی از قدیمی ترین عناصر روی زمین بوده که در دروه پیش از تاریخ از شهاب سنگ ها آمده بود و ذوب ان در کوره ها به هزاره دوم پیش از میلاد می رسد این عنصر یکی از 4 عنصر موجود در پوسته زمین بوده و یکی از مهم ترین عوامل سازه هسته بیرونی و درونی زمین است این عنصر در جدول مندلیف با عدد اتمی 26 و نماد شیمیایی Fe نشان داده می شود آهن و آلیاژهای آن از پر مصرف ترین فلزات بوده که سطح صاف و نقره ای براق مایل به خاکستری دارند از مهم ترین ویژگی های این فلز پر کاربرد استحکام بالا و فراوانی آن در طبیعت است از پرکاربرد ترین  فرآورده های این فلز ساخت انواع آهن آلات ساختمانی است . شرکت پتور استیل آرام تامین کننده ورق و لوله استیل 304    و 316 با بهترین برندهای وارداتی در خدمت شماست . همراه ما باشید با انواع آهن آلات ساختمانی

قیمت روز میلگرد 304 هند

انواع آهن آلات ساختمانی

تیراهن ها :

از پرکاربردترین انواع آهن آلات ساختمانی می توان به تیر آهن اشاره نمود چرا که اسکلت ساختمان توسط این سازه ساخته شده و مهم ترین وظیفه آن تحمل باری است که به ساختمان وارد می شود این سازه با نام های متفاوتی از قبیل INP , IPE,  و I-beam شناخته می شود .

نبشی ها :

نبشی  در ساختمان سازی کاربردهای متفاوتی دارند این مقاطع فولادی دارای دو ضلع عمود بر هم بوده که بال هایی با اندازه های متفاوت و یا یکسان دارند این قطعات در ساختمان سازی برای اتصال تیرآهن و یا ستون مورد مصرف هستند .

قیمت نبشی استیل

ناودانی ها :

در صنعت ساختمان سازی ناودانی ها نقش مکمل را ایفا کرده و بیشتر برای تقویت سازه است متریال استفاده شده در ناودانی معمولا از جنس آلومینیوم , استنلس استیل و یا گاوانیزه بوده که در دو نوع مشبک ( از ورق گالوانیزه ) و ساده ( از ورق گرم ) ساخته می شوند .

 میلگرد ها :

از انواع آهن آلات ساختمانی میلگردها می باشد این محصول در اچند مدل میلگرد ساده , آج دار و کلاف است  همچنین از لحا جنس نیز در 6 نوع مختلف اروپایی , کربن دار , گالوانیزه , اپوکسی پوشش داده شده , فایبرگلاس پلیمر و فولادی زنگ نزن ساخته می شوند از این سازه به منظور بهبود مقاومت کششی بتن مورد استفاده قرار می گیرد بتن ها خاصیت کششی ضعیفی داشته اما متراکم سازی بالایی دارند .

سیم های مفتول :

کاربرد سیم مفتول در آرماتور بندی و تولید فونداسیون ساختمان است و یکی از اصول و شرایط مهندسی شده برای پیاده سازی سازه های بتنی است .سازه هایی که در آن آرماتوربندی استفاده نشده باشد از مقاومت کششی برخوردار نیست .

پروفیل های ساختمانی :

از دیگر سازه های پر کاربرد آهن آلات در ساختمان سازی استفاده از پروفیل هاست این مقاطه به صورت باز و بسته ساخته شدند و مورداستفاده هستند این سازه در ابعاد مختلف ساخته می شود پروفیل های باز برای ساخت تیر آهن , تسمه , ناودانی , میلگرد و… کارایی داشته و پروفیل باز که با سطح مقطع Z معروف هستند برای سازه های بزرگتر کاربرد دارد .

لوله های گازرسانی :

لوله های گازرسانی از جمله محصولات فولادی بوده که با توجه به حساسیت آن با استانداردهای جهانی ساخته و به صورت گالوانیزه تولید می شوند لوله های گازی می توانند به صورت توکار و یا روکار باشند مشخص بودن موقعیت این لوله به لحاظ ایمنی از اهمیت بالایی برخوردر است .

ورق ها :

ورق ها در انواع مختلف آلومنیومی , رنگی , آجدار ورق های گرم و یا سرد تقسیم می شوند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارد مثلا از نوع سرد یا روغنی این سازه برای سازه هایی که ظاهر آن ها بسیار با اهمیت است استفاده می شود اما از ورق های گرم برای سازه هایی که مقاومت مد نظر بوده مانند تانک ها مورد استفاده قرار میگیرد .

قیمت روز لوله استیل چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *