مقاله های فلز

گواهینامه میلگرد چیست ؟

گواهینامه میلگرد چیست ؟

گواهینامه میلگرد چیست ؟

یکی از پر کاربردترین تجهیزات در ساخت و ساز استفاده از میلگرد است , میلگرد به توزیع یک نواخت بار در سرتاسر سازه کمک کرده و در تنش ها از ریزش و شکست آن جلوگیری می کند , در صورت استفاده نکردن از میلگرد سازه ها در معرض آسیب و فرو ریختن قرار میگیرند و برای جان و مال افراد خطراتی قابل توجه ایجاد می کنند ,با کیفیت بودن بسیار حائز اهمیت است گواهینامه میلگرد یا سرتیفیکیت میلگرد برگه ای است که اصالت و کیفیت این محصول را نشان می دهد . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ شاخ گوزنی ، درب آکاردئونی  و… انواع حفاظ نرده های فرفورژه با طرح های روز در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • گواهینامه میلگرد و اهمیت استفاده از آن
  • سرتیفیکیت میلگرد دارای چه مشخصاتی است ؟

قیمت  خرید هر متر حفاظ شاخ گوزنی چنده ؟

گواهینامه میلگرد چیست ؟

گواهینامه میلگرد و اهمیت استفاده از آن

گواهینامه میلگرد که با عنوان سرتیفیکیت میلگرد نیز شناخته می شود , یک برگه است که کیفیت و اصالت میلگرد را نشان می دهد , در این برگه اطلاعاتی اعم از مشخصات عمومی , فنی , فاکتورهای نحوه تولید و نتایج ارزیابی میلگرد ذکر می شود ؛ تولید کننده می بایستی برای هر محموله از میلگردهای آماده عرضه به بازار یک گواهینامه فنی به مشتری تحویل دهد , این گواهینامه یکی از روش های تشخیص میلگرد اصل از تقلبی می باشد .

نکته مهم در خصوص گواهینامه فنی :

در رابطه با گواهینامه فنی باید گفت که این گواهینامه برای بسته های خیلی سنگین میلگرد که بیش از 25 تن وزن داشته باشند ارائه می گردد و برای بسته بندی های کمتر از این مقدار ارائه نمی شود .

سرتیفیکیت میلگرد دارای چه مشخصاتی است ؟

مشخصات عمومی :

مشخصات عمومی از جمله اطلاعاتی بوده که در گواهینامه میلگرد درج شده است ؛ این مشخصات شامل تاریخ صدور , شماره گواهینامه , نوع میلگرد , شماره ذوب , شماره بسته , قطر اسمی میلگرد , تعداد بسته ها و طول اسمی شاخه هاست .

ساخت  انواع درب فرفورژه نفر رو و دولنگه

مشخصات فنی :

مشخصات فنی میلگرد شامل , درصد و ترکیب مواد شیمیایی به کاررفته در میلگرد و خواص مکانیکی آن است , اندازه گیری میزان عناصر در میلگرد شامل عناصری مانند کربن , فسفر , منگنز , نیکل , کروم , سیلسیم و گوگرد است با کاهش یا افزایش هر یک از این عناصر شیمیایی کیفیت میلگرد نیز دچار تغییر می شود .

مشخصات اختصاصی نحوه تولید میلگرد :

کارخانه تولید کننده حروفی را مطابق با روش تولید و عناصر آلیاژی که در فرآیند تولید هر میلگرد استفاده شده است روی آن حک می کند به عنوان مثال حرف T مختص به میلگردهایی بوده که به روش خنک کاری و ترمکس تولید می شوند ؛ حرف U مناسب میلگردهایی بوده که به روش غیر از روش خنک کاری و ترمکس تولید شده و حرف A برای میلگردهایی است که تولید شده به روش استاندارد مندرج در شناسنامه محصول هستند , حرف J  و L نماد میلگرد آجدار مارپیچ , حرف Cو H نماد میلگرد آجدار جناغی و حرف C و F نماد میلگرد مرکب است .البته برخی کارخانه ها هیچ نماد منحصر به فرد که مشخص کننده واحد تولید محصول باشند ندارند برای اطمینان از خرید محصول با کیفیت بهتر است میلگرد را از شرکت های معتبر خریداری نمایید .

نتایج ارزیابی میلگرد :

ارزیابی و صدور گواهینامه میلگرد برای تسلیح بتنی باید توسط سازمان ملی استاندارد یا نماینده قانونی آن و بر اساس استاندارد ISO 10144 تحت نظر قرار گرفته و تمام میلگردهایی که به شکل تکی یا سفارشات خاص از کارخانه خارج می شوند به دو روش بازرسی شده و گواهینامه فنی دریافت می کنند , گفتیم که ارزیابی به دو روش صورت میگیرد یکی از انها بر اساس مقایسه نتایج حاصل از آزمون ها صورت میگیرد و با عدد معیار می باشد روش دیگر توافق بین تولید کننده و مشتری است که باید مقادیر تعریف شده میزان حداقل یا حداکثر عدد معیار را برآورد نمایند.

از دیگر مشخصات موجود در سرتیفیکیت میلگرد می توان به تاریخ تولید و نام تولید کننده آن , شرایط نگهداری , کیفیت سطح , نام کارخانه , ارائه دهنده ( در صورتی که از شرکت واسط خریداری شده باشد ) , شرایط فروش , کیفیت سطح میلگرد , محل تولید ,تاریخ تولید  و تاریخ انقضا ( در صورتی که میلگرد دارای تاریخ انقضای مشخص باشد ) اشاره نمود .

طرح های جدید  درب آکاردئونی تسمه خم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *