اخبار

انواع سقف های شیروانی فلزی

انواع سقف شیروانی

انواع سقف های شیروانی فلزی

یکی از زیباترین مدل های سقف برای مناطق مرطوب و پر باران سقف شیروانی است ؛ این سقف ها اعم از مصالح مختلف سنگ , کامپوزیت , فلزات و… ساخته می شوند ؛ در این بین سقف های فلزی جزء پر طرفدارترین این سقف ها محسوب می شوند این سقف ها در برابر آسیب های محیط مقاومت و ماندگاری دارند به عنوان مثال نیازی نیست هنگام وقوع طوفان یا باد نگران شگستن پانل شد به این دلیل که ورق گالوانیزه فلزی در برابر بادهای شدید مقاوم است انواع سقف های شیروانی فلزی شامل مدل های مختلفی بوده که در ادامه به آن اشاره می کنیم . گلنرده سعید تولید کننده حفاظ نرده های فرفورژه با طرح های جدید حفاظ آکاردئونی ، حفاظ شاخ گوزنی و درب فرفورژه در خدمت شماست . برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با : 

  • انواع سقف شیروانی فلزی و چوبی ساده
  • انواع سقف های شیروانی فلزی گالوانیزه
  • مزایا و معایب سقف های شیروانی فلزی را بدانید

طرح های روز حفاظ آکاردئونی

انواع سقف شیروانی

انواع سقف  شیروانی فلزی و چوبی ساده

سقف های شیروانی متساوی :

از انواع سقف های شیروانی فلزی , مدل متساوی این محصول است در مدل متساوی این سازه تیرها و میانگین ها به شکل متساوی از یک طرف به طرف دیگر ساخته شده اند و سقف توسط شیروانی پوشش داده می شود .

سقف های شیروانی تک پشته :

در مدل تک پشته یک تیر مرکزی بلندتر از دیگر تیرها قرار گرفته و شیروانی ها به سمت هر دو طرف از ان شیب میگیرند .

سقف های شیروانی دو پشته :

در مدل دو پشته سقف های شیروانی دو تیر مرکزی با ارتفاع های متفاوت قرار میگیرد و شیروانی ها به طرف هر دو جهت از این تیرها شیب میگیرند .

سقف های شیروانی معکوس :

در مدل معکوس تیرها به شکل معکوس قرار گرفته و شیروانی بین آنها پوشش داده می شود .

سقف های شیروانی تک تیره :

در این مدل یک تیر مرکزی قرار گرفته که بالای آن شیروانی قرار میگیرد .

انواع سقف های شیروانی فلزی گالوانیزه

سقف های شیروانی فلزی با ورق های فولادی :

از انواع سقف های سبک شیروانی فلزی نوع فولادی این محصول بوده که از مصالح فولاد ساخته می شود , رایج ترین روش های ساخت این نوع استفاده از پروفیل های فولادی سبک ( مانند c و z است ) که به همراه شیروانی های گچی سنگین ترین بار ساختمان را تحمل و وزن سقف را کاهش می دهد .

مرکز تولید درب فرفورژه کجاست ؟

سقف های شیروانی فلز با ورق های سینوسی یا کره ای :

سطح مقطع ورق های کره ای شبیه به یک موج سینوس است , این نوع در عرض های 1 متر و 1متر و 25 سانتی متر و طول تا 12 متر در بازار موجود هستند ضخامت این ورق ها بین 4/ تا 6/ متغیر بوده و در محیط هایی که سطح بارش بالا نیست کاربرد دارند .

سقف های شیروانی فلزی با ورق های ذوزنقه ای :

فرم مقطع ورق های ذوزنقه ای به شکل ذوزنقه بودهو این الگوهای تکرار شونده با گام هایی ثابت نسبت به هم در کل عرض ورق تکرار شده انداین ورق های نیز در عرض 1 و 1.25 مترو ضخامت 4/ تا 6/ میلیمتر و طول 12 متر طولید می شوند .

سقف های شیروانی فلزی با ورق های شادولاین :

این مدل نوعی ورق گالوانیزه ذوزنقه ایبه شمار می آید اما به علت طرح های اضافی که میان هر دو الگوی ذوزنقه وجود دارد مدرن تر از نوع ذوزنقه ای محسوب می شودضخامت این نوع بین 5/تا 7 دهم است .

سقف های شیروانی با ورق دامپا :

ورق دامپا یا لمبه زیر مجموعه ورق های ذوزنقه ای است اما ابعاد الگوهای آن کوچکتر و ضخامت آن کمتر از ورق شیروانی می باشد سایز ورق لمبه بین 4/ تا 1.5 میلیمتر متغیر است .

سقف های شیروانی گالونیزه با طرح سفال :

این نوع در مقایسه با دیگر انواع سقف های شیروانی فلزی از قیمت بیشتری برخوردار است ؛ زیرا که فرم دهی سخت تر  زمان برش بیشتری دارند این نوع دارای انواع مختلفی هستند و از نظر طرح سفال شامل طرح سفال ژنوا , طرح سفال پارلمو و طرح سفال پرچین می باشند .

مزایا و معایب سقف های شیروانی فلزی را بدانید

یکی از مهم ترین مزایا و ویژگی های بارز انواع سقف های شیروانی فلزی مقاومت بالای آن نسبت به دیگر متریال ها در ساخت سقف های شیروانی می باشد همچنین از دیگر ویژگی های این سازه می توان به مقاومت در برابر زلزله , نمای زیباتر , ساخت سریع و نصب آسان و همچنین وزن کم و آسیب هنگام بروز حوادث طبیعی یا ریزش احتمالی سقف و در نتیجه خسارات مالی کمتر منجر می شود .

از معایب سقف های شیروانی فلزی چه می دانید ؟

در صورتی که در ساخت سقف های شیروانی فلزی از عایق مناسب استفاده نشود  فلز دچار زنگ زدگی شده و این موضوع در کیفیت سقف تأثیر منفی دارد از طرفی زنگ زدگی فلز موجب سست شدن استحکام آن شده و این سستی می تواند موجب وارد شدن برف و باران به درون منزل شود .

ساخت و نصب انواع حفاظ شاخ گوزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *