خدمات ماشین کاری فلز

خدمات سنگ کاری فلزات

گلنرده چدنی

سنگ کاری فلزات

یکی از پرکاربردترین موارد در تولیدات  آهن سنگ کاری فلزات می باشد از این فرآیند به صورت عمده برای صاف شدن سطوح فلزات و حذف براده های آهن از آن و یا به وجود آوردن سطوحی زیبا و خاص مورد استفاده قرار گرفته می شود این فرآیند در پروژه های کوچک به صورت دستی و در پروژه هایی با وسعت بزرگتر توسط دستگاه های سنگ کاری اتومات استفاده می شود , در میزان هزینه سنگ کاری ها باید گفت که با توجه به اینکه این فرآیند به شکل عمده توسط انسان انجام می پذیرد به علت سختی کار و به درازا کشیدن آن هزینه زیادی نیز متحمل می شود و نکته ای دیگر اینکه اگر قطعه ای نیاز به سنگ کاری بیشتری داشته باشد افزایش قیمت تنها بر روی آن قطعه انجام می پذیرد. گلنرده سعید تولید کننده انواع حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ  نرده های مدرن و درب و پنجره فرفورژه شما را در ادامه این مقاله با الاعات مفیدی از سنگکاری فلزات آشنا خواهد کرد . همراه ما باشید با :

  • سنگ کاری سخت ؟
  • روش های سنگ کاری
  • موادهای ساینده
  • مزایای سنگ کاری فلزات
  • دستگاه سنگ زنی تخت

لیست قیمت حفاظ شاخ گوزنی

سنگ کاری چیست ؟

سنگ زنی یا سنگ کاری روشی است که در مراحل پایانی تولید اجرا می شود در این عملیات ابزار متشکل از دانه های ریز و مواد ساینده سخت از جسمی نرم تر براده برداری میکنند .

روش های سنگ کاری

سنگ کاری سطوح

در این روش  سنگ کاری فلزات ,یک چرخ متحرک با سرعت بالا  , بر روی سطح کشیده می شود سنگ کاری سطوح مخصوص سطوح فولادی و آهن های قالب گیری شده , برنج , پلاستیک , آلومینیوم و آهن ضد زنگ می باشد .

سنگ کاری استوانه ای

در سنگ کاری استوانه ای قطعات بر روی قطعات بر روی قسمت نگهدارنده قرار داده شده و قطعه شروع به حرکت می کند صفحه سنگ کاری به آن نزدیک و محصول با لایه ای صاف به به وجود می آید .

سنگ زنی خزشی

این فرآیند به طور اتوماتیک و خودکار اشکالی را به وجود می آورد همچنین از مقاومت , برش زیاد , قابلیت تکرارمناسب , توانایی سنگ کاری آلیاژ های سخت و از سرعت بالایی برخوردار است .

سنگ کاری داخلی

این روش از سنگ کاری فلزات مختص به قسمت های درونی قطعات است و باعث صافی سطوح داخلی قطعه می شود .

مواد های ساینده

طبیعی

مواد طبیعی به دلیل ناخالصی موجود در آن بر روی قابلیت سایندگی اثر منفی گذاشته می شود از ساینده های طبیعی می توان به کروندوم , سنگ سیاه , الماس , کوارتز و سنباده طبیعی اشاره نمود .

مصنوعی

موادهای ساینده مصنوعی ناخالصی های نوع طبیعی را نداشته است  از موادهای مصنوعی ساینده می توان به , سیلکون کارباید , آلومینیوم اکسید همچنین الماس مصنوعی اشاره نمود .

مزایای سنگ کاری فلزات

  • ظرافت و دقت بالا در ابعاد
  • داشتن سطوحی صاف در قطعات
  • سرعت بالا و کاهش زمان در ماشین کاری
  • امکان سنگ کاری مواد با سختی بالا
  • قابلیت سنگ کاری مواد گرم

دستگاه سنگ زنی تخت

ماشین سنگ  تخت با میز رفت و برگشتی از پر استفاده ترین ماشین های سنگ تخت است و از آن در کارگاه های قالب سازی  برای سنگ کاری فلزات استفاده می شود این ماشین ابعاد مختلفی داشته همچنین قطعات مختلف را می تواند سنگ زنی کند در این ابزار قطعه روی میز ماشین نصب شده و میز با حرکت رفت و برگشتی قطعه را از زیر سنگ عبور می دهد در براده برداری , سنگ سمباده به صورت دستی به طرف بالا و پایین حرکت می کند تا سنگ با عمق براده برداری مناسبی از تمامی سطوح قطعه براده برداری کند .قسمت های مهم این دستگاه  , بدنه , میز , کارگیر مغناطیسی , صفحه کلید کنترل الکتریکی دستگاه و سوپرت عمود می باشد .

انواع درب آکاردئونی جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *